Novinky e-mailem
E-mailová adresa:
Anketa: Oblíbené formy studia jazyků
Kterou formu studia jazyka preferujete?
Zajímavosti:
Potřebujete nový web ? Tvorba webových stránek od NewLogic.cz splní vaše očekávání. Velký výběr a nízké ceny to jsou originálních parfémy od Parfumery.cz Find the best place for your stay in Prague Luxury Hotels in Czech.
Domů | Texty | Články | Obklopte se cizím jazykem a zefektivněte tak své studium!

Obklopte se cizím jazykem a zefektivněte tak své studium!

Velikost písma: Decrease font Enlarge font
image

Studium cizích jazyků v jazykové škole je sice nutné pro získání slovní zásoby a gramatiky, použití jazyka v praxi je ale úplně jiné. Stejně tak platí, že když jste vaším studovaným jazykem neustále obklopeni, studium se stane mnohem rychlejším a efektivnějším. Ať už jazykovou školu navštěvujete nebo ne, jazyk byste se měli snažit používat i mimo ni. Lépe si tak osvojíte slovní zásobu, poslech i vyjadřování. A jak na to?


Pusťte si film

Snad všichni alespoň čas od času koukáme na televizi a na filmy. Zkuste si projednou pustit film bez dabingu a bez titulků. Ze začátku asi budete mít s porozuměním problémy, ale nenechte se odradit, postupně toho budete rozumět víc a víc. Pro inspiraci, na jaký film se podívat, využijte seznam nejlepších zahraničních filmů.

Inspirujte se cizojazyčnou kuchařkou

Nejen že vaření podle cizojazyčné kuchařky vám odkryje spoustu nových receptů, ale také se naučíte spoustu nových slov a lépe poznáte vaši studovanou kulturu. Například skvělé recepty v angličtině najdete zde. Tento způsob studia je navíc zábavný a bude vás motivovat k dalšímu studiu.

Obklopte se jazykem doma

Snažte se vaším jazykem obklopit i doma. Můžete si například nalepit papírky s popisky na různé předměty a nábytek. Vždy když si papírku všimnete, zkuste si buď na jméno předmětu vzpomenout nebo si ho alespoň přečtěte nahlas. Lépe a rychleji si tak zapamatujete nová slovíčka.

Konverzujte s kolegy v práci nebo ve škole

Zkuste se domluvit s někým z práce nebo ze školy, kdo se náhodou učí stejným jazykem, že spolu budete jazyk pravidelně procvičovat. Nejen že si tak zlepšíte vaše jazykové dovednosti, ale také utužíte přátelské vztahy s ostatními pracovníky či studenty.

Učte se jazyk v zahraničí

Kde lépe se obklopíte studovaným jazykem než právě v zemi, ve které se jím mluví? Vyrazte na jazykový pobyt v zahraničí od společnosti www.esl-jazykovky.cz a vraťte se domů s jazykem na mnohem lepší úrovni. Zatímco novou gramatiku a slovní zásobu se naučíte během kurzů v zahraniční jazykové škole, ve volném čase pak budete mít možnost jazyk používat v praxi a lépe poznat kulturu vaší destinace. Jeďte na pobytový kurz angličtiny v zahraničí a investujte tak do svého vzdělání. Zajímají-li vás výhodné akce a nabídky jazykových pobytů v zahraničí, pak navštivte stránku Google+ společnosti ESL Jazykové Pobyty. Jazykové pobyty v zahraničí jsou zkrátka nejlepším způsobem, jak neopominout získání nových znalostí z jazykové školy a zároveň si jazyk osvojovat v každodenních situacích.

Zvolte dovolenou v destinaci, kde se vaším jazykem mluví

Nemáte prostředky a čas na jazykový pobyt s výukou v jazykové škole v zahraničí? Nevadí, do destinace, kde se vaším jazykem mluví, se můžete vypravit i tak. Až se příští rok budete rozhodovat, kam na dovolenou, jeďte tam, kde budete moci jazyk neustále procvičovat. Na místě pak zkuste co možná nejvíc mluvit s místními.

Přidat do: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Komentáře (0 reakce na článek):

Vložit komentář k tomuto článku comment


překlady a překladatelé
Témata
Zatím žádná témata k tomuto článku.
Hodnocení článku
5.00