Novinky e-mailem
E-mailová adresa:
Anketa: Oblíbené formy studia jazyků
Kterou formu studia jazyka preferujete?
Zajímavosti:
Potřebujete nový web ? Tvorba webových stránek od NewLogic.cz splní vaše očekávání. Velký výběr a nízké ceny to jsou originálních parfémy od Parfumery.cz Find the best place for your stay in Prague Luxury Hotels in Czech.
Domů | Inzerce | PR články | Neumíte anglicky? Pak snižujete své šance získat dobrou práci

Neumíte anglicky? Pak snižujete své šance získat dobrou práci

Velikost písma: Decrease font Enlarge font
image

Bez ohledu na to, zda jste absolvent nebo osoba, která již má docela slušných pár let odpracováno, budete velmi často při pracovních pohovorech zkoušeni z angličtiny. Stále více zaměstnavatelů upřednostňuje, pokud mají jejich zaměstnanci znalosti z angličtiny, ideálně i z jiných světových jazyků. Pokud si právě hledáte novou práci, musíte být připraveni na to, že angličtina je dnes doslova povinnou výbavou každého konkurenceschopného a kvalitního uchazeče.

Bez ohledu na to, zda jste absolvent nebo osoba, která již má docela slušných pár let odpracováno, budete velmi často při pracovních pohovorech zkoušeni z angličtiny. Stále více zaměstnavatelů upřednostňuje, pokud mají jejich zaměstnanci znalosti z angličtiny, ideálně i z jiných světových jazyků. Pokud si právě hledáte novou práci, musíte být připraveni na to, že angličtina je dnes doslova povinnou výbavou každého konkurenceschopného a kvalitního uchazeče.

Z mnohých výzkumů vyplývá, že většina Čechů má právě ze zkoušení cizího jazyka během pracovního pohovoru doslova noční můru. Obecně jako národ jsme na tom se znalostí angličtiny a jiných cizích jazyků docela bídně. Patříme dokonce k nejhorším zemím v celé Evropské unii, což nás jistě moc netěší. Ale asi si málo uvědomujeme, že vzdělání, a to i po jazykové stránce, je tou nejlepší investicí.

Možností naučit se angličtinu máme neomezeně

Stále nás je málo, co anglický jazyk ovládáme, přitom máme takřka neomezené možnosti, co se výuky angličtiny týče. Angličtina se vyučuje již na mateřských školách, doprovází nás i během žákovských let a při studiu na škole střední. Angličtina nechybí ani na vysoké škole. Během studia je několik příležitostí, kdy je možné vyjet na studijní pobyt. Využít lze i pracovní stáže. Pakliže nás angličtina jaksi minula během studia, pak existují jazykové školy a agentury, které výuku angličtiny a jiných cizích jazyků nabízejí. Myslíte, že je toho málo? Rozhodně ne a dnes má každý z nás možnost se angličtinu naučit.

„Po maturitě jsem nastoupila na rok na pomaturitní studium anglického jazyka do jazykové školy. Za tu dobu jsem se toho naučila mnohem více, než za 13 let studia ve škole. Navíc mě studium bavilo, chodila jsem zde ráda a nebyla to taková muka, jako na ZŠ a SŠ. Dnes nemám s angličtinou vůbec problém a díky tomu jsem také získala práci, která mě baví, a která je dobře placená,“ potvrdila dobré zkušenosti s výukou angličtiny na jazykové škole Ostrava Cloverleaf Language School, slečna Anna Roubínková.

Samouky chválíme, ale efekt není ideální

Ač se můžete učit angličtinu sami, stejně budete mít určité rezervy. Spořivým může přijít líto peníze do jazykového kurzu investovat a nakoupí si za méně peněz slovník či učebnici, kterou budou po večerech sami louskat. Odborníci však varují, že tato metoda není zrovna efektivní a tou nejlepší, jak se dobře naučit angličtinu. Sice se naučíte nějaká slovíčka a fráze, ale po čase toho spousty stejně zapomenete a na to, na co si v budoucnu vzpomenete, se stejně budete bát použít.

Dobré je proto využít služeb jazykové školy a přihlásit se na jazykový kurz. Jazykové kurzy sice něco stojí, ale investice do vzdělání se rozhodně vyplatí. Velice dobrou volbou je i pomaturitní studium angličtiny, jež mohou využít studenti po maturitě. Pakliže nemáte rádi hromadné kurzy, k dispozici je i individuální výuka angličtiny. Výhodou tohoto typu kurzu je maximální intenzita a individuální přístup a využít jej mohou jak úplní začátečníci, tak velmi pokročilý.

Peníze, které do studia vložíte, je potřeba chápat ne jako zbytečný náklad, nýbrž jako příležitost, jak se mít v budoucnu lépe. Kurz, který vás vyjde na několik tisíc vám přihraje práci s platem o pár tisíc vyšším, takže se vám investované peníze v brzké době vrátí.

Naučte se díky kurzům používat angličtinu v praxi a zbavte se ostychu tyto znalosti použít. A kdoví? Třeba již brzy přijde nabídka, u níž na pohovoru zaválíte tak, že vás čeká nová lepší budoucnost díky lukrativnější práci.

Přidat do: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Komentáře (0 reakce na článek):

Vložit komentář k tomuto článku comment


překlady a překladatelé
Témata
Zatím žádná témata k tomuto článku.
Hodnocení článku
0