Novinky e-mailem
E-mailová adresa:
Anketa: Oblíbené formy studia jazyků
Kterou formu studia jazyka preferujete?
Zajímavosti:
Potřebujete nový web ? Tvorba webových stránek od NewLogic.cz splní vaše očekávání. Velký výběr a nízké ceny to jsou originálních parfémy od Parfumery.cz Find the best place for your stay in Prague Luxury Hotels in Czech.
Domů | e-Learning | Výukové materiály | Příručky pro integrované učení podle CLIL na 1. stupni ZŠ

Příručky pro integrované učení podle CLIL na 1. stupni ZŠ

Velikost písma: Decrease font Enlarge font
image Ukázka z publikace

Online verze metodických příruček pro integraci cizojazyčné výuky do běžné výuky ostatních předmětů: Cizí jazyky napříč předměty a Jazyková propedeutika pro učitele. Jejich cílem je podpora obsahově a jazykově integrovaného učení (CLIL - Content and Language Integrated Learning). Metodické příručky pro vyučující prvního stupně základních škol vydal v roce 2007 Výzkumný ústav pedagogický v Praze.

 

 

Cizí jazyky napříč předměty 1. stupně ZŠ

Příručka přináší nápady, rady a tipy pro výuku sledující strategii CLIL. Je určena jazykovým i oborovým učitelům 1. stupně základních škol, kteří chtějí vyučovat cizí jazyk napříč předměty. Naleznou v ní metodické návody a pracovní listy do výuky včetně odkazů na autory:

  • Krátké aktivity
  • 45minutové aktivity
  • 90minutové aktivity
  • Projekty
  • Škola v přírodě
  • Odpolední činnosti
  • Hodnocení         
  • Aktivity podle ročníků

"Tato příručka chce přispět k systematické tvorbě materiálů pro tuto výukovou strategii, která odpovídá nárokům moderního cizojazyčného vyučování. Hlavním účelem výuky cizího jazyka v tomto případě je komunikace. Hodina jednoho vyučovaného předmětu umožní nenásilné osvojování cizího jazyka." (z Předmluvy)

Online verze publikace Cizí jazyky napříč předměty 1. stupně ZŠ: http://cizijazyk.vuppraha.cz


Jazyková propedeutika pro učitele 1. stupně ZŠ

Příručka nabízí návody a tipy pro učitele 1. stupně, kteří chtějí do výuky zařadit prvky jazykové propedeutiky. Materiály mohou využít při realizaci některých průřezových témat, při projektových dnech týkajících se cizích jazyků, spolužití různých národností apod. Příručka obsahuje metodické materiály, pracovní listy, interaktivní materiály a odkazy na další užitečné zdroje.

"Učební texty a materiály jsou zpracovány tak, aby s nimi mohl pracovat každý učitel 1. stupně ZŠ. Příručka je určena učitelům cizích jazyků a českého jazyka, kteří nenásilnou formou za pomoci jazykové propedeutiky připravují žáky na pozdější jazykovou výuku. Pro práci s materiálem není nutná aktivní znalost uvedených jazyků. Potřebná cizojazyčná slova a výrazy jsou uvedeny v příručce." (z Předmluvy)

Online verze publikace Jazyková propedeutika pro učitele 1. stupně ZŠ: http://propedeutika.vuppraha.cz  

Přidat do: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Komentáře (0 reakce na článek):

Vložit komentář k tomuto článku comment


překlady a překladatelé
Témata
Hodnocení článku
5.00