Novinky e-mailem
E-mailová adresa:
Anketa: Oblíbené formy studia jazyků
Kterou formu studia jazyka preferujete?
Zajímavosti:
Potřebujete nový web ? Tvorba webových stránek od NewLogic.cz splní vaše očekávání. Velký výběr a nízké ceny to jsou originálních parfémy od Parfumery.cz Find the best place for your stay in Prague Luxury Hotels in Czech.
Domů | Akce | Titul The Best Teacher of English 2010 získalo pět pedagogů

Titul The Best Teacher of English 2010 získalo pět pedagogů

Velikost písma: Decrease font Enlarge font
image

Celostátní soutěž o Nejlepšího učitele angličtiny 2010 již zná své vítěze. Tímto titulem se nakonec může pyšnit pět angličtinářek – Eva Jeřábková, Jaroslava Patloková, Naděžda Kadlecová, Irena Šnebergerová a Barbora Müller Dočkalová. Slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen proběhlo 14. března v Americkém centru v Praze. Soutěž každoročně pořádá Nadační fond Prague Post (PPEF), letos nově ve spolupráci se společností Wattsenglish.

Oceněné pedagožky si získaly odbornou porotu především svým koncepčním přístupem k výuce a využíváním inovativních výukových metod a aktivit. Hodnotila se i jejich schopnost děti motivovat a udržet pozornost. Porotci postupně navštívili všechny nominované učitele přímo v jejich školách a hospitovali u nich v hodinách.

Dramatická výchova i dril

„Paní učitelka Müller Dočkalová z pražské ZŠ Marjánka nás např. zaujala propojením angličtiny a dramatické výchovy,“ vysvětluje Marek Kadlec, jeden z členů hodnotící komise a ředitel jazykové školy Wattsenglish. „Výuka formou prožitku patří k osvědčeným postupům právě u mladších dětí. Děti si slova a fráze daleko lépe zapamatují, pokud je zažívají v nějaké reálné situaci – na tom je založena i metoda Wattsenglish postavená na komunikaci s rodilým mluvčím.“

Další z vyznamenaných učitelek, Eva Jeřábková ze ZŠ a MŠ nám. Svobody v Praze, zase při výuce upřednostňuje střídání krátkých aktivit: „Malé děti neudrží pozornost dlouho, proto je učitel musí neustále motivovat a vtahovat do akce.“ Zároveň je podle ní potřeba toto střídání aktivit kombinovat s využitím vhodných drilových metod, aby si děti nová slova a fráze lépe zapamatovaly.

Nejoblíbenější rodilou mluvčí je Jessica z Karlových Varů

Letos poprvé se také v rámci soutěže hlasovalo o nejoblíbenějšího rodilého mluvčího společnosti Wattsenglish. Vítězkou se stala 27letá Američanka Jessica Gibbs z Karlových Varů. Kvalifikovaní lektoři Wattsenglish působí v současné době již na více než 300 základních a mateřských školách, kde doplňují klasickou školní výuku a vlastně tak pomáhají českým učitelům.

Výuka jazyků – priorita dnešní doby

„Výuka angličtiny je v dnešní době prioritou nejen v České republice, ale i v Evropské unii, proto se v našich projektech zaměřujeme právě na ni,“ potvrzuje Šimona Müllerová z Nadačního fondu Prague Post. „Naším cílem je motivovat učitele, kteří dělají svou práci dobře, zodpovědně a se zapálením.“ Nadační fond pořádá soutěž The Best Teacher of English již potřetí a rok od roku se těší stále větší popularitě.

Seznam oceněných učitelek:

  • Eva Jeřábková - ZŠ a MŠ nám. Svobody v Praze
  • Jaroslava Patloková – Střední odborná škola a Střední odborné učiliště André Citroëna v Boskovicích
  • Naděžda Kadlecová - Gymnázium v České Lípě
  • Irena Šnebergerová - ZŠ Zábělská v Brně
  • Barbora Müller Dočkalová - ZŠ Marjánka v Praze


Tisková zpráva Nadačního fondu Prague Post www.ppef.cz ze dne 14. března 2011.

Přidat do: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Komentáře (0 reakce na článek):

Vložit komentář k tomuto článku comment


překlady a překladatelé
Témata
Hodnocení článku
3.00