Novinky e-mailem
E-mailová adresa:
Anketa: Oblíbené formy studia jazyků
Kterou formu studia jazyka preferujete?
Zajímavosti:
Potřebujete nový web ? Tvorba webových stránek od NewLogic.cz splní vaše očekávání. Velký výběr a nízké ceny to jsou originálních parfémy od Parfumery.cz Find the best place for your stay in Prague Luxury Hotels in Czech.
Domů | Akce | Příležitosti | Stipendijní program pro české a slovenské gymnazisty

Stipendijní program pro české a slovenské gymnazisty

Velikost písma: Decrease font Enlarge font
image

Nový stipendijní program pro mladé talenty určený studentům českých a slovenských gymnázií. Uzávěrka přihlášek je 21. března 2011.

Program začíná soutěží o účast v letních táborech CTY 2011 ve Spojených státech. Studenti s výbornou znalostí angličtiny a s výbornými výsledky v matematice a přírodních vědách si budou muset podat přihlášku a napsat dvoustránkovou esej v angličtině. Cca 30 nejlepších bude pozváno na pohovory a asi 10 z nich bude v dubnu nominováno na zapojení se do programu. Náklady programu hradí Americký fond. Přihláška musí být podána do 21. března 2011.

Letní tábory CTY se pořádají na 25 amerických univerzitách a nabízejí náročný třítýdenní studijní pobyt zaměřený na jedno téma. Program je určen pro mimořádně nadané studenty z celého světa, dává jim příležitost zapojit se do náročné akademické práce se svými vrstevníky a s nimi sdílet své schopnosti a touhu po poznání. Účast by mohla být užitečná pro studenty, kteří zvažují univerzitní studium. Letní tábory CTY proběhnou v následujících termínech:

  • První termín začíná 26. června a končí 15. července 2011. 
  • Druhý termín začíná 17. července a končí 5. srpna 2011.

Po ukončení třítýdenního programu připraví CTY pro české a slovenské studenty návštěvy dvou univerzit včetně seznámení s přijímacím řízením a prohlídkou univerzitního vybavení. Před návratem do vlasti zařídí CTY také jednodenní prohlídku města, návštěvy muzeí a kulturních památek. Podrobnosti o programu jsou k dispozici na internetových stránkách Fondu http://www.afcsls.org.

The American Fund for Czech and Slovak Leadership Studies je nástupce the American Fund for Czechoslovak Refugees založeného v roce 1948. Fond pomohl tisícům Čechů a Slováků utéci před komunismem a usadit se ve Spojených státech. Mezi zakladateli Fondu patří Dr. Jan Papánek, první Československý velvyslanec v OSN, Andrew Valuchek, vydavatel českých a slovenských novin v New Yorku, a mnoho dalších osobností, které se odmítly smířit s komunistickou mocí a pokračovaly ve svém boji proti komunismu ze Spojených států.

The Center for Talented Youth (CTY) se zaměřuje na identifikaci a podporu vysoce nadaných studentů od útlého dětství. CTY je nezisková organizace, která je součástí Johns Hopkins University. Od roku 1979 se CTY soustředí na vysoce nadané studenty a připravuje pro ně náročné a motivující studijní programy a služby.                         

Tisková zpráva ze dne 14. února 2011.

Přidat do: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Komentáře (0 reakce na článek):

Vložit komentář k tomuto článku comment


překlady a překladatelé
Témata
Hodnocení článku
0