Novinky e-mailem
E-mailová adresa:
Anketa: Oblíbené formy studia jazyků
Kterou formu studia jazyka preferujete?
Zajímavosti:
Potřebujete nový web ? Tvorba webových stránek od NewLogic.cz splní vaše očekávání. Velký výběr a nízké ceny to jsou originálních parfémy od Parfumery.cz Find the best place for your stay in Prague Luxury Hotels in Czech.
Domů | Akce | Příležitosti | Společnost International Opportunities a vysokoškolské studium v zahraničí

Společnost International Opportunities a vysokoškolské studium v zahraničí

Velikost písma: Decrease font Enlarge font
image www.international-opportunities.cz

International Opportunities o.s. je studentská společnost zaměřená na informování o možnostech studia na vysokých školách v zahraničí.

 

Studentská společnost pod názvem International Opportunities, o.s. vznikla na podzim roku 2009 v Brně. Byla založena šesti studenty sedmého ročníku osmiletého gymnázia v Brně-Řečkovicích. Hlavním cílem společnosti je rozšiřování povědomí a informovanosti mladých lidí, především studentů středních škol a gymnázií, v oblasti vysokoškolského studia v zahraničí. Studentská společnost International Opportunities vznikla v rámci programu Aplikovaná ekonomie neziskové vzdělávací organizace Junior Achievement.

Hlavní náplní činnosti společnosti International Opportunities bude publikace informační brožury s užitečnými informacemi týkající se studia v zahraničí. Její součástí budou např. rozhovory s absolventy, informace o podmínkách přijetí a potřebných jazykových a jiných zkouškách nebo informace o stipendiích a možnostech financování studia. Tato brožura, jejíž předpokládaný termín vydání je duben 2010, bude určená především pro studenty 2. až 4. ročníků středních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, využít ji však budou moci všichni zájemci o pokračování ve studiu na vysoké škole v zahraničí.

Dále v rámci aktivit studentské společnosti pořádáme na brněnských gymnáziích semináře pro studenty, ve kterých seznamujeme mladé lidi s bližšími informacemi o studiu v zahraničí. Při těchto seminářích čerpáme i z vlastních zkušeností, jelikož někteří členové studentské společnosti se v minulosti zúčastnili studijních programů v zahraničí a nyní mají možnost podělit se o své zážitky s ostatními.

Naše studentská společnost provozuje také webové stránky projektu na adrese www.international-opportunities.cz. Na těchto stránkách jsou pravidelně uveřejňovány informace o činnosti studentské společnosti a k dispozici je zde také archiv tiskových zpráv, včetně materiálů pro novináře. Náš projekt můžete podpořit také prostřednictvím Facebooku na naší fanouškovské stránce.

Monika Jabůrková, členka studentské společnosti

Přidat do: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Komentáře (0 reakce na článek):

Vložit komentář k tomuto článku comment


překlady a překladatelé
Témata
Zatím žádná témata k tomuto článku.
Hodnocení článku
5.00